Sezer Şener Komsuoğlu

Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu Tıp Hekimi, Nöroloji ve Nörofizyoloji Uzmanıdır.

Tıp ve uzmanlık eğitimini Atatürk, Ankara ve Hacettepe Üniversitelerinde tamamlamıştır. İngiltere’de Birmingham Üniversitesi ve Aston Üniversitesi’nde Nörofizyoloji konusunda 3,5 yıl çalışmalarda bulunmuştur.

Türkiye’de Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin kuruluşlarında çalışmıştır. 2006-2014 yılları arasında 8 yıl Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünü yürütmüştür. Halen Yükseköğretim Kurulunda Başkan Danışmanıdır ve Akademide Kadın Çalışmaları Birim Yöneticiliği görevini yürütmektedir.

Nörolojik Bilimler alanında ulusal ve uluslararası düzeyde 250’nin üzerinde bilimsel yayını vardır.

Türkiye’deki ilk EEG atlasının yazarıdır. Ayrıca kendi alanında 6 adet kitap çalışması vardır. Aynı zamanda Kadın, akademide kadın, kadın liderliği konularında sosyal çalışmalar yürütmektedir.

Prof. Komsuoğlu, Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA)’nın araştırma ve inovasyon komitesinin seçilmiş 19 üyesinden biridir.

Oxford Üniversitesince yayınlanan Woman Scientist kitabında Türkiye’den seçilen 3 bilim kadınından biri olarak yer almaktadır.

Dr.Sezer Komsuoğlu, Prof.Dr. Baki Komsuoğlu’nun eşi, Prof. Dr. Ayşegül K. Çıtıpıtıoğlu ve Doç. Dr. Feride İpek K. Çelikyurt’un annesidir.